O nas | Angielski Zakątek

Firma Angielski Zakątek Szkoła Języków Obcych na żorskim rynku obecna jest od 2009 roku. Swoim doświadczeniem jednak, sięgamy znacznie bardziej wstecz, głównie dlatego, że zatrudniamy wyłącznie lektorów wykwalifikowanych i doświadczonych wieloletnią praktyką w zawodzie. Wszyscy nasi nauczyciele są absolwentami filologii, a praktyki zdobywali pracując w szkołach państwowych oraz różnych instytucjach edukacyjnych tak w kraju jak i za granicą. Większość z nas, oprócz pracy w Zakątku, nadal pracuje w państwowych szkołach, dzięki czemu doskonale rozumiemy potrzeby naszych uczniów. Co ważne, wciąż doskonalimy nasze umiejętności edukatorskie, biorąc udział w częstych szkoleniach podnoszących nasze kwalifikacje.

Dzięki swojej różnorodnej praktyce jedno jest dla nas oczywiste, najważniejsze jest aby uczeń nie był anonimowy. Do każdego z kursantów konieczne jest indywidualne podejście, ponieważ każdy człowiek jest inny i należy mu się właśnie z tego powodu szczególne traktowanie. 

Atutem naszej Szkoły jest indywidualne podejście do każdego z jej kursantów, poprzez poszanowanie jego potrzeb, zdolności, predyspozycji i preferencji w sposobie prowadzenia zajęć. Jest to łatwe na zajęciach indywidualnych, ale także w małych grupach. W naszej szkole grupy mogą liczyć najwyżej 6 osób, a w przypadku grup przedszkolnych – 8. Mało liczne grupy są bardzo komfortowe dla uczniów, ponieważ dają możliwość wystąpienia atmosfery zdrowej rywalizacji w grupie, a jednocześnie pozwalają nauczycielowi na indywidualne traktowanie każdego ucznia z osobna. Nauczyciel szybko poznaje swoich kursantów i natychmiast identyfikuje ich konkretne potrzeby.

Żyjemy w tak cudownych czasach, które pozwalają nam na swobodne podróżowanie i poznawanie całego niemal świata. Mamy możliwość do podjęcia nauki lub pracy niemal w każdym miejscu na ziemi. Niezmiennie od lat świat posługuje się tylko jednym językiem międzynarodowym, choć oficjalnie nie ma on takiego statusu, – językiem angielskim. W naszej szkole pomożemy Wam nie tylko nauczyć się tego języka, ale i go zrozumieć, a co najważniejsze, posługiwać się nim.